BEZPIECZNE UPRAWIANIE SPORTU– KARDIO SPORT

Opis pakietu

BEZPIECZNE UPRAWIANIE SPORTU– KARDIO SPORT

Podstawowa diagnostyka kardiologiczna z wydaniem zaświadczenia uprawniającego do udziału w amatorskich imprezach biegowych na terenie Polski.

Uprawiasz sport regularnie, a może potrzebujesz zaświadczenia o stanie zdrowia dającego możliwość startu w zawodach biegowych dla amatorów?

Czy wiesz, jakiemu wysiłkowi fizycznemu jest w stanie podołać Twój organizm?

Weź udział w programie Bezpieczne Uprawianie Sportu i wykonaj podstawową diagnostykę kardiologiczną.

Badania laboratoryjne wykonywane w ramach programu umożliwiają jakościową i ilościową ocenę składu krwi obwodowej, która może pozwolić na wcześniejsze wykrycie wielu chorób i jednocześnie dostarcza informacji o funkcjonowaniu całego organizmu. Jednym z elementów programu jest również ocena podstawowych wskaźników ryzyka wystąpienia cukrzycy oraz miażdżycy prowadzących do chorób układu sercowo-naczyniowego. Badanie kreatyniny pozwala natomiast na podstawową ocenę funkcji nerek.

W ramach programu zostaną także wykonane badania czynnościowe pod kątem sportowym – EKG spoczynkowe, które rejestruje czynność elektryczną serca i pozwala na ocenę jego rytmu i częstości pracy oraz na wykrycie nieprawidłowości w ukrwieniu mięśnia sercowego. Dodatkowo w przypadku braku przeciwwskazań medycznych zostanie także przeprowadzona próba wysiłkowa, pozwalająca na ocenę wydolności fizycznej organizmu.

Poddając organizm zwiększonemu obciążeniu przy jednoczesnym monitorowaniu zapisu EKG i kontroli ciśnienia tętniczego krwi, można lepiej ocenić pracę Twojego serca.

Usługi wchodzące w skład programu:

Badania laboratoryjne

• morfologia + płytki + rozmaz automatyczny

• glukoza na czczo

• kreatynina

• Lipidogram

Analiza składu ciała

Badania diagnostyczne

• EKG spoczynkowe

• EKG wysiłkowe wraz z omówieniem wyników, wydaniem zaświadczenia i zaleceń (badanie wykonywane jest po ocenie EKG spoczynkowego pod katem przeciwwskazań do jej wykonania)

Idealny pomysł na prezent

Bliska Ci osoba uwielbia wysiłek fizyczny? A jak często odwiedza lekarza, aby skontrolować stan swojego zdrowia i upewnić się, że uprawianie sportu jej nie zagraża? Jeśli uważasz, że zbyt rzadko, podaruj jej program Bezpieczne Uprawianie Sportu.

Zanim zainwestujesz w sprzęt sportowy, zainwestuj w zdrowie.

Za program profilaktyczny Bezpieczne Uprawianie Sportu Kardio Sport zapłacisz 328 zł – często sprzęt sportowy kosztuje znacznie więcej.

Program realizowany jest w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach i  Gdańsku.

Cena pakietu

Lista placówek