INTEGRACJA SENSORYCZNA - TERAPIA

Opis pakietu

INTEGRACJA SENSORYCZNA - TERAPIA

Cykl 3 spotkań terapeutycznych ze specjalistą dla dzieci od 1 roku życia

U Twojego dziecka zdiagnozowano zaburzenia integracji sensorycznej i zalecono terapię ze specjalistą? Jeśli chcesz, aby dziecko ją rozpoczęło lub kontynuowało, zapraszamy do warszawskiej placówki LUX MED.

Terapia integracji sensorycznej ma formę zabawy i prowadzona jest w pomieszczeniu, w którym znajdują się przedmioty wspomagające koordynację ruchową dziecka (m.in. piłki gimnastyczne, trampoliny, tunele), a także stymulujące jego zmysły.

Ćwiczenia wykorzystywane przez terapeutę dostosowane są do indywidualnych możliwości dziecka. Ich celem jest poprawa integracji pomiędzy zmysłami oraz usprawnienie m.in. motoryki ciała dziecka. Zabawy wpływają korzystnie na prawidłowy rozwój jego sfery emocjonalnej i poznawczej oraz wspomagają proces uczenia się i niwelują problemy z koncentracją. Dzięki wprowadzaniu do terapii coraz bardziej skomplikowanych zadań podnosi się zaangażowanie dziecka w zajęcia oraz jego samoocenę.

Prawidłowo prowadzona terapia normalizuje reakcje dziecka na różnego rodzaju bodźce docierające z jego ciała i otoczenia, m.in. dotyk, na który wcześniej reagowało np. rozdrażnieniem lub który ignorowało

Zajęcia terapeutyczne prowadzone są przez doświadczonego specjalistę, który pomoże Twojemu dziecku zniwelować zaburzenia integracji sensorycznej, utrudniające mu prawidłowy rozwój społeczno-emocjonalny i naukę.

Pamiętaj: z zaburzeń integracji sensorycznej się nie wyrasta a dysfunkcje te w późniejszym okresie mogą negatywnie wpływać na proces uczenia się i rozwój społeczno-emocjonalny dziecka.

Cena pakietu

Lista placówek