DIAGNOSTYKA BORELIOZY - BADANIA PODSTAWOWE

Opis pakietu

DIAGNOSTYKA BORELIOZY - BADANIA PODSTAWOWE

Program przesiewowych badań laboratoryjnych

Ugryzł Cię kleszcz? Na twojej skórze pojawił się rumień? Meczą Cię bóle mięśni i stawów? Podejrzewasz, że to zakażenie boreliozą? Wykonaj przesiewowe badania laboratoryjne w kierunku wykrywania boreliozy.

Borelioza (choroba z Lyme) jest wieloukładową chorobą zakaźną wywołaną przez krętki Borrelia burgdorferi. Do zakażenia krętkiem dochodzi najczęściej na skutek ugryzienia przez kleszcza.

Niestety nie ma szczepień profilaktycznych, które mogłyby chronić przed ugryzieniem czy też zachorowaniem. Podstawą zapobiegania boreliozie jest ochrona ciała przed ugryzieniem przez kleszcza.

Pamiętaj: brak właściwego ubrania, obuwia oraz niestosowanie odpowiednich środków odstraszających podczas wędrówek po lasach, łąkach, parkach czy miejskich terenach zielonych naraża nas na ugryzienie przez kleszcze i rozwinięcie choroby. Szczególnie narażeni na ugryzienie przez kleszcza są grzybiarze i osoby uprawiające sporty takie jak biegi przełajowe.

Zgodnie z Raportem Państwowej Inspekcji Sanitarnej z roku na rok odnotowywany jest nieustanny wzrost zachorowań na boreliozę w Polsce.

Objawami boreliozy są m.in.:

• rumień w miejscu ugryzienia,

• objawy grypopodobne (złe samopoczucie, bóle głowy i mięśni, gorączka)

• zaburzenia rytmu serca,

• powiększenie węzłów chłonnych.

W ramach naszej oferty wykonasz podstawową diagnostykę w kierunku boreliozy:

• badanie metodą CLIA
W przypadku pozytywnego wyniku lub wyniku negatywnego przy jednoczesnym występowaniu niepokojących objawów konieczna jest konsultacja lekarska lekarza chorób zakaźnych i ewentualna dalsza diagnostyka zgodnie z zaleceniami lekarza (realizowane poza Programem).

Skorzystaj z programu i sprawdź, czy ugryzienie przez kleszcza nie zagraża Twojemu zdrowiu.

Usługi realizowane są w placówkach Grupy LUXMED (LUX MED i Medycyna Rodzinna) oraz w wybranych placówkach PROFEMED.

Cena pakietu

Lista placówek