RECEPTA NA ZDROWIE ZALECENIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Opis pakietu

RECEPTA NA ZDROWIE  ZALECENIA AKTYWNOŚCI FIZYCZNEJ

Konsultacja z zaleceniami aktywności fizycznej.

• Lekarz zalecił Ci ćwiczenia, ale nie wiesz, od czego zacząć?

• Rozpoczynasz przygodę ze sportem i zastanawiasz się, jaką dyscyplinę wybrać na początek, aby nie narazić się na kontuzje?

• Nie wiesz, jak często ćwiczyć, żeby osiągnąć postawione sobie cele, takie jak utrata wagi lub zwiększenie masy mięśniowej?

• Zniechęca Cię brak rezultatów dotychczasowego wysiłku?

• Być może do tej pory rezygnowałeś z aktywności fizycznej ze względu na dolegliwości zdrowotne, np. astmę lub problemy z ciśnieniem albo kręgosłupem?

Usługę kierujemy do osób, którym lekarz zalecił aktywność sportową, ale w związku z obciążeniami medycznymi nie wiedzą jak powinny do tego podejść. Podpowiemy Ci, jak ćwiczyć zdrowo i efektywnie!

Z myślą o osobach takich jak Ty stworzyliśmy  Receptę na zdrowie – zalecenia aktywności fizycznej, w ramach której wykonasz badania oraz skonsultujesz się z lekarzem w zakresie medycyny sportowej.

Dzięki temu będziesz mieć szansę na bezpieczne i efektywne rozpoczęcie lub kontynuowanie uprawiania aktywności fizycznej, a co za tym idzie:

• poprawę kondycji i samopoczucia,

• zminimalizowanie ryzyka kontuzji,

• utrzymanie sprawności przez długie lata,

• zminimalizowanie ryzyka rozwoju dolegliwości (m.in. układu ruchu), schorzeń i chorób (m.in. układu krążenia, cukrzycy typu 2, nowotworów).

Recepta na zdrowie zapewni Ci profesjonalną pomoc lekarza w doborze:

• rodzaju sportu,

• częstotliwości,

• intensywności wysiłku fizycznego z uwzględnieniem Twoich indywidualnych predyspozycji zdrowotnych i postawionych celów.

Zakres

1. Ankieta kwalifikacji do aktywności fizycznej – przed konsultacją lekarską poprosimy Cię o wypełnienie ankiety, w której zapytamy Cię m.in. o dotychczasową aktywność fizyczną (dyscyplina, liczba i czas trwania treningów) i choroby przewlekłe (np. układu krążenia, astma);

2. Analiza składu ciała i pomiary antropometryczne – w ramach programu wykonasz badania, które określą m.in. zawartość tkanki tłuszczowej i mięśniowej oraz wody w Twoim organizmie; dzięki badaniom dowiesz się np., czy Twoje narządy wewnętrzne nie są za bardzo otłuszczone, co mogłoby zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób serca;

3. Konsultacja lekarza w zakresie medycyny sportowej:

cele – lekarz pomoże Ci określić cele aktywności fizycznej dostosowane do Twoich potrzeb i stanu zdrowia (np. utrata wagi, profilaktyka chorób układu krążenia, ćwiczenia w czasie ciąży),

rodzaj aktywności – lekarz określi i omówi zalecany rodzaj aktywności fizycznej, czas trwania pojedynczego treningu i częstotliwość w skali tygodnia; otrzymasz także rekomendacje dotyczące rozgrzewki i dowiesz się, które grupy mięśniowe powinny być rozwijane; lekarz doradzi Ci też, jakie ćwiczenia mogą wspierać główną aktywność fizyczną (np. ćwiczenia wydolnościowe, gibkościowe, równowagi),

skierowanie na dodatkowe badania – w razie konieczności lekarz skieruje Cię na dodatkowe badania, które pozwolą skontrolować stan Twojego zdrowia,

zalecenia związane z ogólnym stanem zdrowia – lekarz przekaże Ci także porady dotyczące np. profilaktyki zdrowotnej czy poprawy kondycji.

Pamiętaj: każdy powinien być aktywny fizycznie – nawet osoby, które zmagają się z różnymi dolegliwościami i chorobami. Nie każdy może jednak uprawiać wybraną przez siebie dyscyplinę, np. osoby z nadwagą nie powinny zaczynać aktywności od biegania, a osobom z nadciśnieniem nie jest zalecana gimnastyka. Skonsultuj się z lekarzem, aby móc uprawiać sport zdrowo i bezpiecznie oraz by nie zniechęcać się do niego z powodu źle dobranego rodzaju aktywności!

Doskonały pomysł na prezent

Bliska Ci osoba powinna uprawiać sport, ale nie umie się do tego zmotywować? A może jest zniechęcona dotychczasowymi staraniami – aktywność fizyczna ją męczy, wpływa źle na jej samopoczucie, nie pomaga osiągnąć postawionych celów, takich jak utrata wagi?

Pomóż jej się zdrowo ruszać! Zaproś ją do uczestnictwa w programie, dzięki któremu dowie się, jak ważna jest aktywność fizyczna i jak wielką radość może sprawiać. Razem z lekarzem zadbaj o jej zdrowie i bezpieczeństwo!

Skorzystaj z indywidualnej porady specjalisty w zakresie medycyny sportowej, aby ćwiczyć efektywnie i czerpać radość z uprawiania sportu.

*Program oparty jest na wytycznych Europejskiego Stowarzyszenia Medycyny Sportowej oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Cena pakietu

Lista placówek